Церковне свято 5 квітня 2023: головні заборони дня

Яке сьогодні церковне свято в Україні відзначають і що обов’язково слід зробити в цей день.

Церковне свято 5 квітня / depositphotos.com

5 квітня православні віруючі вшановують пам’ять преподобномученика єпископа Никона Сицилійського і 199-ти учнів його, а також преподобного Никона, ігумена Києво-Печерського. Народне свято 5 квітня 2023 називається Никонів день.

Церковне свято 5 квітня — преподобномученика Никона Сицилійського та його 199-ти учнів

Никон Сицилійський жив у ІІІ столітті. Народився він в Неаполі, в сім’ї язичника-батька і матері-християнки. Але сам залишався язичником до зрілого віку, був хоробрим і сильним воїном. Одного разу його загін потрапив в оточення — небезпека була смертельною. Никон згадав, як його вчила мама, помолився Богу, перехрестився і пообіцяв, що якщо їм вдасться врятуватися, він прийме хрещення. Загін вийшов з оточення, і Никон вирушив до гори Ганос на узбережжі Мараморного моря, де хрестився і прийняв чернецтво.

Чистий Четвер 2023: коли святкуємо і що не можна робити Благовіщення 2023: дата, традиції, які категорично не можна робити Коли Лазарева субота 2023: прикмети і що не можна робити

Через деякий час він там став єпископом. Колишній настоятель обителі перед смертю велів Никону та іншим ченцям переселитися на Сицилію через загрозу нападу варварів. 190 ченців та Никон так і зробили. Там до них приєдналися ще дев’ять колишніх соратників святого, які також хрестилися. В заснованому Никоном монастирі вони жили довгий час, але коли знову почалися гоніння на християн, то всіх їх стратили.

Церковне свято — день пам’яті преподобного Никона Києво-Печерського

Никон жив у XI столітті і був послідовником засновника Києво-Печерського монастиря — преподобного Антонія. Новоприбулих в обитель Никон Печерський постригав у ченці й одного разу постриг придворних улюбленців князя Ізяслава. Князь розгнівався на Никона, і той був змушений покинути монастир. Він оселився півострові Тмутаракань, де старанно трудився і молився, зібрав навколо себе послідовників-ченців і заснував монастир Пресвятої Богородиці.

Через деякий час Никон повернувся в Києво-Печерську лавру і його обрали ігуменом. Помер преподобний у глибокій старості, похований у Ближніх печерах.

Прикмети на 5 квітняПрикмети на 5 квітня / pixabay.com

За прикметами цього дня орієнтувалися, якою буде погода і літо:

  • якщо вдень спекотно, а вночі холодно — буде гарна погода;
  • чути перший весняний грім — літо буде дощовим і холодним;
  • вночі ясне зоряне небо — завтра буде морозний день;
  • у берези багато соку — літо буде дощове;
  • якщо в річці води не додається — до спекотного літа.

5 квітня було прийнято садити яблуні, груші, смородину та інші ягідні кущі.

Що можна робити 5 квітня

Цей день традиційно присвячували генеральному прибиранню: прали постільну білизну, чистили килими. Наводили також порядок на городі та в саду. Крім цього, купалися і самі.

Що сьогодні не можна робити

Забороняється сьогодні влаштовувати і залишати безлад в домі — чим більше бруду і пилу, тим менше буде грошей. Також в цей день не можна гроші тримати на виду — це до злиднів. 5 квітня не рекомендують робити що-небудь з волоссям — стригтися, фарбуватися і т.п. Триває Великий піст, тому не можна обманювати, пліткувати, лихословити і лаятися.

Джерело

Новости Крыма