Церковне свято 4 квітня 2023: кому молитися, прикмети і заборони дня

Яке сьогодні церковне свято і що не можна робити, щоб не накликати біду.

Церковне свято 4 квітня / pixabay.com

4 квітня православні віруючі вшановують пам’ять священномученика Василя Анкірського. Народне свято 4 квітня 2023 року отримало назву Василь Теплий. УНІАН розповідає, що можна і не можна робити на церковне свято 4 квітня.

Церковне свято 4 квітня — день пам’яті Василя Анкірського

Василь Анкірський жив в IV столітті в провінції Галатія (Мала Азія). Він був лікарем, але потім став священиком, а пізніше — єпископом Анкіри. У той час була розповсюджена аріанська єресь — її прихильники стверджували, що Христос не єдиносущний Богу-Отцю. Єресь підтримав навіть імператор Юліан, який за це отримав прізвисько — Відступник. Але Василь закликав віруючих триматися православ’я, за це його аріанський собор позбавив сану.

Коли Лазарева субота 2023: що святкують у цей день Не я б’ю — верба б’є: дата та традиції Вербної неділі 2023 Страсний тиждень 2023: коли буде і що категорично заборонено робити

Пізніше, вже православний палестинський собор 230-ти єпископів відновив Василя, він продовжував проповідувати і викрив імператора Юліана у відступництві. Тому святого схопили і засудили до тортур. Василь загинув з молитвою. 

Прикмети на 4 квітняПрикмети на 4 квітня / pixabay.com

Прикмети цього дня говорили про майбутню погоду і про врожай:

  • якщо сьогодні сонце на світанку в червоних колах — буде хороший урожай;
  • ворони купаються — буде тепло;
  • якщо на небосхилі дрібні хмари — до поганої погоди;
  • тепла погода 4 квітня — значить, скоро прилетять шпаки.

Доброю прикметою вважалося, якщо в цей день в домі розпуститься квітка.

Що можна робити 4 квітня 

Святому Василю моляться про спасіння душі. У цей день пекли калачики, які символізували сонце. Їх їли перед сніданком, обідом і вечерею, а також пригощали калачиками сусідів і рідних. Крихти зі столу потрібно віддати птахам.

Що сьогодні не можна робити 

4 квітня не можна підмітати і виносити сміття з дому, бо можна накликати біду. Не можна сушити випрану білизну на вулиці. Також сьогодні намагалися не в’язати, не шити і не пришивати гудзики.  

Джерело

Новости Крыма