Церковне свято 30 квітня: про що молитися і заборони жіночого дня

Що відзначає церква сьогодні й чому в цей день не можна суперечити жінкам.

Церковне свято 30 квітня / pixabay.com

30 квітня в православному світі згадують священномученика Симеона, єпископа Перського. Також сьогодні — День жінок-мироносиць. УНІАН розповідає про звичаї дня і що не можна робити 30 квітня.

Православне свято 30 квітня — день пам’яті священномученика Симеона

Симеон жив у IV столітті за часів правління царя Сапора. Симеон був єпископом Перським.

Православний календар на травень 2023: коли та які свята будуть Травневі свята 2023: скільки днів офіційно відпочиваємо Свята та вихідні у травні 2023: що відзначаємо і скільки відпочиваємо

У той час проходили гоніння на християн, тому схопили і єпископа. Імператор звинуватив його в тому, що нібито Симеон розпалює ворожнечу між греками і персами. Від єпископа зажадали відректися від віри і поклонятися язичникам. Симеон відмовився і його кинули в темницю. Пізніше святого, так і не зламавши його волю, стратили разом з іншими християнами.

Прикмети на 30 квітняНародні прикмети 30 квітня / pixabay.com

Прикмети цього дня говорять про майбутню погоду і врожай:

  • ясне сонце на зорі — буде сухе літо, а якщо в хмарах — дощове;
  • граки купаються в пилу — до ясної теплої погоди;
  • кульбаба рано зацвіла — літо буде коротким, пізно — сухим;
  • бджоли літають — до хорошого врожаю, а якщо на вишню сідають — буде урожай вишень.

За прикметами, якщо 30 квітня посіяти петрушку і моркву, то вони дадуть хороший урожай.

Що можна робити 30 Квітня

У цей день молилися про гарний урожай, особливо меду і шанували бджіл — пасічники виставляли вулика на пасіку. Також наші предки 30 квітня обов’язково їли мед і готували різні страви з ним. День жінок-мироносець вважається одним з найважливіших свят. У цей день прийнято дякувати жінкам за їхню працю, турботу, гармонію і затишок, які вони створюють. Традиційно жінки збиралися в колі подруг і пригощалися млинцями — символом сонця і яєчнею — символом продовження роду.

Що сьогодні не можна робити

Сьогодні не можна лаятися і сваритися, особливо підвищувати голос на жінок і суперечити їм. У цей день не можна турбувати бджіл, а пасічники уникали перераховувати їх. В останній вечір квітня заборонено пекти хліб і готувати іншу випічку, краще відкласти будь-яку роботу. 

Джерело

Новости Крыма