Церковне свято 29 липня: як цього дня не винести щастя з дому

Яке завтра свято відзначають віруючі та головні заборони дня.

Церковне свято 29 липня / depositphotos.com

29 липня в православній церкві шанують священномученика Афіногена і його 10 учнів. У народі цей день прозвали Фіногеїв. Ким були святі, які традиції та заборони слід пам’ятати на церковне свято і народні прикмети дня — в матеріалі.

29 липня 2023 — яке завтра церковне свято і дата за новим стилем

Афіноген жив у II-III століттях. Він був єпископом Севастії (зараз це територія Туреччини). У ті часи римська влада переслідувала християн і під гоніння потрапив Афіноген разом з десятьма учнями.

У 305 році градоначальник Севастії влаштував язичницьке свято і велів кожному жителю принести жертву богам. Але багато хто відмовився, так як вже прийняли християнську віру. Градоначальник розгнівався і велів стратити тих, хто не підкорився. Тоді ж правителю донесли і на Афіногена — нібито він винен. Старця і його учнів, які жили в монастирі, затримали і кинули в темницю. На суді ніхто з них не відрікся від Христа і всіх стратили.

Святих згадують 29 липня за юліанським календарем. За новоюліанським календарем (з 1 вересня 2023 року) шанувати їх будуть 16 липня.

Народні прикмети на 29 липняНародні прикмети на 29 липня / pixabay.com

За прикметами дня судили, якими будуть урожай і погода:

  • роса з ранку і до обіду — до спеки;
  • яскравий сонячний день — до хорошого врожаю;
  • дощ в цей день — урожай буде погано зберігатися;
  • густий туман — буде багато грибів.

У народному календарі 29 червня — свято Афіногена, Фіногеїв день. В цей час наші предки жали жито — якщо комусь вдавалося знайти дуже великий колос, то йому обов’язково посміхнеться удача. Вважається, що з цього дня літня спека йде на спад.

29 липня — що сьогодні не можна робити

У цей день є ряд заборон:

  • забороняється злословити, бажати зла іншим — все повернеться назад; 
  • не слід брати сокиру або пилку в руки; 
  • забороняється скаржитися на долю і віддаватися зневірі — зневіра вважається одним з тяжких гріхів;
  • не можна відмовляти в допомозі — ні людині, ні тварині.

Прикмети кажуть, що в цей день не слід сваритися, особливо подружжю і виносити сміття з дому, щоб випадково не винести благополуччя і щастя.

Що можна робити 29 липня

У святих просять сили духу, щоб витримати всі життєві негаразди, також можна помолитися про швидке відновлення миру. Цей день дуже добре провести в сімейному колі, а якщо такої можливості немає, то постаратися бути в милостивому настрої і думати про хороше. 

Джерело

Новости Крыма