Церковне свято 29 квітня: що не можна в останній день Радоницького тижня

Яке свято 29 квітня відзначають православні та заборони цього дня.

Церковне свято 29 квітня / pixabay.com

29 квітня церква згадує святих мучениць Агапії, Ірини та Хіонії. Також сьогодні — останній день Радоницького тижня, Фомина субота. Про традиції дня і що не можна робити 29 квітня — в матеріалі УНІАН.

Православне свято 29 квітня — день пам’яті Агапії, Ірини та Хіонії

Три сестри — Агапія, Ірина та Хіонія — жили в III-IV століттях, в околицях міста Аквілеї в Італії. Вони рано залишилися сиротами, вели благочестиве життя і відмовляли багатьом шанувальникам. Про їхню неприступність почув імператор — він подивився на сестер і велів відвезти їх до Македонії, де вони повинні були вибрати собі женихів.

Травневі свята 2023: скільки днів офіційно відпочиваємо Православний календар на травень 2023: що і коли відзначаємо Свята та вихідні у травні 2023: що відзначаємо і скільки відпочиваємо

Дівчата не захотіли відмовитися від віри і виходити заміж. Місцевий правитель вирішив було взяти красунь силою, але невідома сила позбавила його розуму. Тоді сестер вирішили стратити — двох старших засудили до спалення на багатті. Вони загинули, але залишилися недоторканими вогнем. Молодшу відправили в публічний дім, їй допомогли втекти ангели, але один з охоронців випустив в дівчину стрілу.

Народне свято 29 квітня називають Іриною Розсадницею. 

Прикмети 29 квітняНародні прикмети 29 квітня / фото ua.depositphotos.com

По погоді в цей день судили, якою буде весна і врожай:

  • якщо день сьогодні погожий — весь травень такий буде;
  • вітряно і прохолодно — буде така погода до літа;
  • проливний дощ сьогодні — до спекотного літа;
  • грім гримить — до врожаю хліба;
  • багато подорожника — стільки ж і врожаю буде.

Сьогодні наші предки наводили порядок в саду і білили дерева.

Що сьогодні не можна робити

29 квітня заборонено веселитися, співати і вживати алкоголь. Не можна називати померлих небіжчиками — лише по імені. Заборонено лаятися, заздрити і виношувати погані думки. Не радять в цей день брати в борг і позичати — як гроші, так і речі.

Що можна робити 29 квітня

У Фомину суботу, як й інші дні Радоницького тижня, поминають померлих родичів. Можна помолитися, піти до церкви.

Також в цей день вітали молодят, які одружилися в період з осені по весну. 29 квітня наші предки висаджували розсаду капусти та огірків.

Джерело

Новости Крыма