Церковне свято 28 квітня: головні заборони і прикмети дня

Який православне свято сьогодні в календарі та що ні в якому разі не можна робити в цей день.

Церковне свято 28 квітня / depositphotos.com

28 квітня православні згадують святих Аристарха, Пуда і Трохима із 70 апостолів, а також мучениць Василісу і Анастасію. Сьогодні — Фомина п’ятниця. Про традиції, прикмети дня і що не можна робити 28 квітня — в матеріалі УНІАН.

Православне свято 28 квітня — день пам’яті апостолів від 70-ти Аристарха, Пуда і Трохима

Аристарх, Пуд і Трохим жили в I столітті та входили в число 70 апостолів. Аристарх служив у апостола Павла, а потім став єпископом міста Анамея. Пуд був членом римського Сенату. У своєму будинку він часто приймав апостолів Петра і Павла, а також збирав інших християн. Поступово його дім став церквою, яку назвали «Пастирською». Трохим супроводжував апостола Павла у його подорожах, вони разом проповідували християнство. 

Травневі свята 2023: скільки днів офіційно відпочиваємо Православний календар на травень 2023: що і коли відзначаємо Свята та вихідні у травні 2023: що відзначаємо і скільки відпочиваємо

За часів правителя Нерона всіх трьох — Аристарха, Пуда і Трохима — стратили, як і апостола Павла.

Народне свято 28 квітня 2023 називається Пудів день.

Православне свято 28 квітня — день пам’яті мучениць Василіси та Анастасії

Василіса і Анастасія жили в Римі й були ученицями апостолів Петра і Павла. Під час правління імператора Нерона проходили гоніння на християн — багатьох катували і стратили. Дівчата забирали тіла мучеників і ховали їх за православним звичаєм. Імператор, дізнавшись про це, наказав схопити Василису і Анастасію — дівчат стратили. Мощі Василиси і Анастасії зберігаються в Римі.

Прикмети 28 квітняНародні прикмети 28 квітня / фото Annette Meyer, Pixabay

За прикметами дня судили про погоду і яким буде літо:

  • червоне сонце на зорі — до вітряної погоди;
  • у цей день яскраве сонце — буде дощ;
  • сильний вітер 28 квітня — погода буде погожою;
  • сніг пішов — літо буде прохолодним, а якщо дощ — теплим.

28 квітня виставляли на вулицю вулики.

Що можна робити 28 квітня

Фомину п’ятницю ще називають Провідною. У цей день наші предки після того, як закінчували роботу в полі або на городі, збирали сухі гілки і споруджували з них опудало. Його спалювали — вважалося, що таким чином піде нечисть і не зашкодить майбутньому врожаю.

Святим апостолам молилися про зцілення від хронічних хвороб і матеріальне благополуччя. 28 квітня бджолярі приділяли особливу увагу бджолам — оглядали вулики, перевіряли, як пройшла зимівля. Також сьогодні було прийнято готувати цілющі відвари з бруньок калини і горобини. Якщо болів зуб, то потрібно було погризти горобинову гілку, не зриваючи її.

Що сьогодні не можна робити

28 квітня заборонено ображати бджіл. Не можна перепрацьовувати — заробите проблеми зі здоров’ям, а також ламати гілки на горобині — замучить зубний біль.

Сьогодні не радять витрушувати подушки і матраци — можна витрусити щастя. Не дозволяється давати в борг гроші — не повернуть. 

Джерело

Новости Крыма