Церковне свято 25 квітня: заборони на Радоницю

Яке православне свято сьогодні та що не можна робити в поминальний день.

Церковне свято 25 квітня: заборони на РадоницюЦерковне свято 25 квітня / pixabay.com

25 квітня православна церква згадує святого сповідника Василя, єпископа Парійського. Також на сьогодні випадає день особливого поминання померлих — свято Радониця 2023. Розповідаємо про традиції та що не можна робити 25 квітня.

Народне свято 25 квітня 2023 називається Василь-парильник.

Церковне свято 25 квітня — день пам’яті преподобного Василя, сповідника, єпископа Парійського

Преподобний Василь жив у VIII столітті, в місті Парія, де його обрали єпископом.

Церковне свято 25 квітня: заборони на Радоницю Травневі свята 2023: скільки днів офіційно відпочиваємоЦерковне свято 25 квітня: заборони на Радоницю Православний календар на травень 2023: що і коли відзначаємоЦерковне свято 25 квітня: заборони на Радоницю Свята та вихідні у травні 2023: що відзначаємо і скільки відпочиваємо

Під час руху іконоборців Василь виступив проти них і не підписав постанову про знищення ікон — «Неправедний сувій» Собору 754 року. За це його вигнали з міста і він до кінця життя жив у злиднях і голоді, але не відмовився від своєї віри.

Прикмети на 25 квітня Церковне свято 25 квітня: заборони на РадоницюНародні прикмети 25 квітня / pixabay.com

Прикмети дня говорили про врожай і яким буде наступний сезон:

  • якщо ранок ясний і морозний — літо буде неврожайне;
  • дощ пішов — початок травня теж буде дощовим;
  • спекотне сонце в цей день — до багатого врожаю;
  • павутина всюди — влітку буде жарко.

25 квітня зазвичай припікало сонце і парило землю, тому день називали «Василь парильник».

Що сьогодні не можна робити

На свято Радоницю не можна плакати і сумувати, а також погано відгукуватися про померлих. Забороняється поминати померлих алкоголем і залишати їжу на кладовищі. У цей день не можна сваритися і лаятися. Заборонено сьогодні займатися важкою фізичною працею, особливо копати, сіяти і садити. 

Що можна робити 25 квітня

Сьогодні потрібно помолитися за померлих, піти на цвинтар, згадати тих, кого вже немає, хорошим словом, можна замовити літію. У цей день треба обов’язково подати милостиню, поділитися продуктами або грошима. Працювати можна тільки якщо є гостра необхідність, але краще всі справи перенести на інший день.

Також у Василів день наші предки після полудня йшли паритися в лазню, а потім одягали чистий одяг, щоб позбутися від усіх хвороб. 

Джерело

Новости Крыма