Церковне свято 25 червня: чому цього дня не можна носити чорне

25 червня шанують преподобного Петра Афонського.

Церковне свято 25 червня / depositphotos.com

Розповідаємо, яке свято 25 червня відзначають православні, що не можна робити в цей день і про що помолитися святому Петру. 

Церковне свято 25 червня — день пам’яті преподобного Петра Афонського

Петро жив у Греції, в VII-VIII століттях і був воєводою в Константинопольському війську. У 667 році, під час війни з сирійцями, Петро потрапив у полон. Його кинули в темницю, де він просидів довгий час, розмірковуючи чому його покарав Господь. Тоді ж він згадав, що хотів піти в монастир. Петро став молитися Миколи Чудотворцю і дотримуватися посту, йому неодноразово уві сні являлися святі, і якось воїн прокинувся без ланцюгів і зміг піти на свободу.

Різдво Іоанна Предтечі: традиції та заборони великого свята Триває Петрів піст: що можна їсти і що не можна робити Православний календар на липень 2023: свята за старим і новим стилем

Він вирушив у Рим і постригся в ченці, а потім відправився жити на гору Афон. Святий провів 53 роки на самоті й молитві. Помер він у 734 році, святі мощі зберігалися в монастирі святого Климента там же, на Афоні.

Народні прикмети 25 червняНародні прикмети 25 червня / pixabay.com

За прикметами дня судили, яким буде літо і урожай:

  • роса випала ввечері — літо видасться спекотним;
  • ясний світанок — буде хороший сінокіс;
  • дощ пішов — так і сіно косити доведеться.

День пам’яті преподобного Петра в народі назвали Сонцеворот або Рибалка — дні вже стають коротшими, а ночі — все довшими. 

Що не можна робити 25 червня

Серед заборон цього дня такі:

  • не можна лаятися, сваритися і скандалити — триває Петрів піст 2023;
  • не варто лягати рано спати, до півночі — можна проспати свої мрії;
  • не можна в цей день носити чорне — щастя забуде дорогу до дому;
  • не можна позичати сіль — віддаси достаток;
  • заборонено розповідати сни.

Вважається, що віддавати що-небудь з дому — взагалі погана прикмета. Але якщо ви самі вирішили щось віддати або подарувати людині — то це, навпаки, добре.

Що можна робити 25 червня 

У цей день потрібно помолитися святому Петру — його просять про заступництво і зцілення від хвороб. По можливості потрібно допомогти нужденним або подати милостиню.

25 червня добре піти на риболовлю — буде хороший улов, а потім приготувати рибний суп. Юшку потрібно приготувати в будь-якому випадку, навіть якщо «улов» буде з магазину: біла риба в страві — до білої смуги, червона — до любові. З останньою ложкою загадати бажання — обов’язково збудеться.

Тим, хто постить, в цей день дозволено їсти рибу, гарячу їжу з олією та трохи вина.

Джерело

Новости Крыма