Церковне свято 20 квітня: що заборонено у Світлий четвер

Яке православне свято відзначають сьогодні та що не можна робити на четвертий день після Великодня.

Церковне свято 20 квітня: що заборонено у Світлий четверЦерковне свято 20 квітня / depositphotos.com

20 квітня в церкві вшановують пам’ять преподобного Георгія Сповідника, митрополита Митиленського і мучеників Руфіна диякона, Акилини і з ними 200 воїнів. Також четвертий день після Великодня називається Світлий четвер. У народі його називають Навським четвергом або Великоднем мертвих. УНІАН розповідає, що можна і що сьогодні не можна робити.

Церковне свято 20 квітня — преподобного Георгія Сповідника, митрополита Митиленського 

Георгій з юності вів чернечий спосіб життя. За часів правління Льва Ісаврянина він потрапив під гоніння іконоборців, тоді ж його стали кликати Сповідником.

Церковне свято 20 квітня: що заборонено у Світлий четвер Православний календар на квітень 2023: що відзначаємо та колиЦерковне свято 20 квітня: що заборонено у Світлий четвер Іменини у квітні 2023: хто і коли святкує свої дні ангелаЦерковне свято 20 квітня: що заборонено у Світлий четвер Молитви за воїнів України: як молитися про благословення та захист військових

Пізніше, вже в роки царювання Костянтина Порфірородного, Георгія звели на архієрейську кафедру міста Митилена. Він вів цнотливе і чисте життя, був милосердним і допомагав усім нужденним. За це отримав дар чудотворення — зціляв від невиліковних хвороб і виганяв нечисть. В кінці його життя при іконоборці Льві Вірменині святого архіпастиря вигнали в Херсонес, де він і помер. За повір’ям, в день його смерті над Митиленом зійшла яскрава зірка.

Церковне свято 20 квітня — мучеників Руфіна диякона, Акилини і з ними 200 воїнів 

Руфін диякон і Акилина жили близько 310 року в місті Сінопе біля Чорного моря, за часів правління імператора Максиміана. Коли йшли гоніння на християн, святого диякона Руфіна посадили в темницю. Акилина дбала про нього, тому і її взяли під варту. Але в темниці вони навернули в християнську віру 200 воїнів, за що їх усіх і стратили.

Церковне свято 20 квітня — Світлий четвер

На четвертий день після Великодня настає Світлий четвер. У народі його називають Навський четвер або Великдень мертвих — це пов’язано з язичницькими уявленнями про світ.

Нав — це потойбічний світ, протилежність Яви. Вважалося, що в цей день покійні на один день повертаються в світ живих. У стародавні часи цього дня відвідували цвинтарі й поминали померлих, але це суперечить православним традиціям, для цього існує окремий батьківський день — Радониця.

Прикмети на 20 квітня Церковне свято 20 квітня: що заборонено у Світлий четверpixabay.com

За прикметами дня судили, яким буде урожай:

  • вранці перед дощем гримить — до багатого врожаю овочів;
  • грім без дощу — ввечері буде негода;
  • на осиці багато сережок — буде хороший урожай гороху;
  • якщо небо зоряне — буде багато ягід і грибів.

Що сьогодні не можна робити

За православними звичаями не можна під час Світлої седмиці поминати померлих, а також залишати на могилах їжу і напої — замість цього священнослужителі радять приготувати випічку і роздати її.  Але в народі прийнято після Великодня навідувати могили родичів, щоб прибрати їх напередодні поминальних днів.

У Світлий четвер не можна сваритися, лихословити і сумувати, а також погано говорити про покійних. Також не слід об’їдатися і напиватися. У цей день не можна відмовляти в допомозі і забороняється шити.

Що можна робити 20 квітня

Сьогодні можна піти в храм і помолитися. Слід проявляти милосердя і щедрість, допомогти нужденним, подати милостиню.

У Світлий четвер, як і всю Світлу седмицю, ходять в гості і збираються дружною сім’єю.

Джерело

Новости Крыма