Церковне свято 19 квітня: заборони Світлої середи

Яке православне свято сьогодні відзначають і що не можна робити на третій день після Великодня.

Церковне свято 19 квітня / depositphotos.com

19 квітня в церкві згадують архієпископа Константинопольського Євтихія. Також сьогодні — Світла середа Великоднього тижня. Розповідаємо про традиції цього дня і що не можна робити 19 квітня.

Церковне свято 19 квітня — день пам’яті архієпископа Євтихія 

Євтихій народився у Фригійській області (територія Малої Азії). У 12 років він відправився до Константинополя, щоб отримати світську освіту, але там вирішив стати ченцем і пішов в один з Амасійських монастирів. За праведний і аскетичний спосіб життя Євтихія висвятили архімандритом всіх монастирів, а незабаром поставили патріархом — імператору Юстиніану приснився апостол Петро і сказав вибрати Євтихія, що правитель і зробив.

Православний календар на квітень 2023: що відзначаємо та коли Іменини у квітні 2023: хто і коли святкує свої дні ангела Молитви за воїнів України: як молитися про благословення та захист військових

Але через кілька років Євтихій впав у немилість, бо засуджував єресь автортодокетів. Його позбавили сану і заслали на 12 років в Амасійський монастир. Там святий силою молитви лікував паломників від важких хвороб, а під час нападу персів завдяки молитвам Євтихія в коморах обителі не закінчувалося зерно і могли нагодувати голодуючих. Святий мав дар пророцтва і передбачив двох наступних імператорів. Євтихія відновили в чині патріарха, ким він і був останні 4 роки.

Церковне свято 19 квітня — Світла середа

На третій день після Великодня відзначають Світлу середу — ще її називають Градова середа. У цей день було прийнято влаштовувати гуляння і водити хороводи. Працювати в городі або на полі, сіяти і садити сьогодні забороняється. Єдине, що можна зробити — піти до церкви, помолитися і поставити свічку про майбутній урожай.

Прикмети на 19 квітняНародні прикмети 19 квітня / фото УНІАН

За прикметами дня судили про врожай і якими будуть весна і літо:

  • вранці туман — до кінця квітня буде сухо;
  • яскраве сонце з ранку — буде холодно;
  • день тихий і безвітряний — урожай гороху буде багатий;
  • тиха погода — чекай гарного врожаю зернових і овочів;
  • клен сік пустив — погода тепла буде і навесні, і влітку.

19 квітня особливу увагу приділяли яблуням: білили їх і ставили підпори під важкі гілки.

Що сьогодні не можна робити 

У Градову середу не можна працювати — вважалося, що робота буде марною, а все посіяне або посаджене погубить град. Забороняється сумувати, думати про погане, лаятися, заздрити, бажати зла. Не слід давати в борг, об’їдатися і напиватися. Також в цей день не вінчають.

Що можна робити 19 квітня

У Світлу середу потрібно веселитися, ходити в гості, збиратися з рідними і близькими. Сьогодні слід робити добрі вчинки, відпускати образи, допомагати нужденним і приділити час молитві. Також в цей день готували яблучні пироги і збирали березові сережки — готували з них протизастудний відвар.

Джерело

Новости Крыма