Церковне свято 1 травня: що не можна робити в цей день

Яке православне свято сьогодні за календарем та що заборонено робити чоловікам.

Церковне свято 1 травня / pixabay.com

1 травня православні християни шанують преподобного Іоанна Солунського, а також святого Косму, єпископа Халкідонського. УНІАН розповідає, що не можна робити 1 травня.

Православне свято сьогодні — день пам’яті преподобного Іоана Солунського

Іоан народився в кінці VIII століття. Юнаком став учнем преподобного Григорія Декаполіта і постригся в ченці Солунського монастиря. За часів гонінь на християн Іоан разом з Григорієм Декаполітом і Йосипом Піснописцем вирушили до Константинополя і там боролися з єрессю — проповідували православ’я і шанування ікон.

Через деякий час помер Григорій Декаполіт, а згодом й Іоан. Преподобний Йосип Піснописець переніс їхні мощі до церкви святителя Миколая Чудотворця, яку сам побудував.

Православне свято 1 травня — день пам’яті святого Косми Халкідонського

Косма Халкідонський народився в Константинополі в ІХ столітті. Ще в молодості він став ченцем. Практично все життя присвятив боротьбі проти іконоборців. 

Православний календар на травень 2023: коли та які свята будуть Травневі свята 2023: скільки днів офіційно відпочиваємо Свята та вихідні у травні 2023: що відзначаємо і скільки відпочиваємо

Одного разу він відмовився виконати наказ імператора Лева Вірменина і не став прибирати з храмів ікони. За це його відправили на заслання. Під час гонінь Косма сильно ослаб, але коли повернувся, то продовжив відстоювати віру до кінця життя.

Народне свято 1 травня називається Кузьма-городник.

Прикмети 1 травняНародні прикмети 1 травня / pixabay.com

1 травня особливу звертали увагу на погоду:

  • якщо 1 травня тепло — кінець місяця буде холодним;
  • мінлива погода — до сухого літа;
  • зозуля закукувала — час сіяти льон; 
  • сильний дощ в цей день — можна йти на риболовлю;
  • качки хлюпаються — скоро настане тепло. 

1 травня копали грядки і сіяли моркву й буряк.

Що сьогодні не можна робити 

Чоловікам у день Кузьми-городника вхід на город заборонено — інакше нічого не вродить. Не можна сьогодні лаятися, грати в азартні ігри. Наші предки вважали також, що 1 травня не можна багато спати — проспиш своє щастя. А якщо піде дощ, не ховайтеся від нього — волосся після дощової води стане шовковистим.

Що можна робити 1 травня

Святому Космі молилися про гарний врожай. Обов’язково потрібно піти на город, перевірити, чи все там в порядку, підготувати грядки, посадити моркву і буряк. Перед посівом насіння вимочували в джерельній або річковій воді — щоб отримати хороший урожай.

Також 1 травня потрібно збирати трави в полі або лісі й краще на самоті і мовчки — в цей день рослини мають цілющу силу. 

Джерело

Новости Крыма