Болючі висипання й кровоточиві рани: український політв’язень в РФ не має доступу до ліків

Дмитро Штибліков також зазнає психологічних тортур та знаходиться у повному інформаційному вакуумі.

Кримчанина Штиблікова затримали в окупованому Севастополі у листопаді 2016 року / фото t.me/dmytro_lubinetzs

Український політв’язень Дмитро Штибліков в російській колонії не має доступу до ліків, попри наявність у нього низки проблем зі здоров’ям, зокрема болючих висипань та кровоточивих ран на обличчі.

Про це повідомив Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець.

«Колишній військовий експерт, журналіст відбуває в Росії незаконне покарання за сфабрикованою справою та не має доступу до ліків, необхідних йому через гіпертонію, дерматологічні та низку інших проблем зі здоров’ям», — наголосив омбудсмен.

Крім того, додав він, у Штиблікова діагностували хронічний варикоз. Він потребує повноцінного медичного обстеження.

«Як повідомляє родина політв’язня, у Штиблікова також з’явилися болючі висипання та кровоточиві рани на обличчі незрозумілого походження», — підкреслив Лубінець.

Уповноважений також наголосив, що політв’язень зазнає психологічних тортур в ув’язненні та знаходиться у повному інформаційному вакуумі: він не має доступу до радіо чи телебачення, йому не передають книги та не дозволяють бачитися і телефонувати рідним.

Лубінець нагадав, що кримчанина Штиблікова разом з двома колегами затримали в окупованому Севастополі у листопаді 2016 року, звинувативши у підготовці диверсій на об’єктах військової інфраструктури.

«Вимагаю терміново надати медичну допомогу політв’язню Дмитру Штиблікову», — написав він.

При цьому Лубінець зауважив, що ненадання кваліфікованої медичної допомоги при наявності хронічних захворювань є грубим порушенням Мінімальних стандартних правил поводження з в’язнями, схвалених Економічною й соціальною радою ООН, а також суперечить гарантованим нормам статті 3 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.

У Росії кримського татарина Османова «кинули» на 20 років до колонії суворого режиму Український політв’язень Якименко порізав вени у російській колонії — омбудсмен «Справа українських диверсантів»: у Дудки діагностували коросту і виразку — син Москалькова відвідала в колонії фігуранта справи так званих «кримських диверсантів» ШтибліковаСправа проти Штиблікова — що відомо

Як повідомляв УНІАН, у 2016 році у Росії заявляли про затримання Штиблікова. У 2017 році його засудили до п’яти років колонії суворого режиму і до штрафу в розмірі 200 тис. рублів у «справі про українських диверсантів».

Новий термін йому призначили незадовго до закінчення першого. Однак у Федеральній службі безпеки Росії це видали за недавній арешт і «присвоїли» Штиблікову нову роль.

Так, у листопаді 2022 року ФСБ повідомила, що заарештувала «полковника нелегальної розвідки Головного управління розвідки Міноборони України». Відео затримання показали пропагандистські російські засоби масової інформації, і на ньому показана «візитка Яроша».

У ФСБ РФ написали, що «вступив у законну силу вирок Південного окружного військового суду щодо полковника нелегальної розвідки Головного управління розвідки Міноборони України Штиблікова Д. А., визнаного винним в скоєнні державної зради, з призначенням покарання у вигляді 19 років і 6 місяців позбавлення волі і відбуванням терміну в колонії суворого режиму за сукупністю з призначеним йому в 2017 році Севастопольським міським судом покарання у вигляді 5 років колонії суворого режиму за підготовку серії вибухів на об’єктах цивільної інфраструктури Криму і Чорноморського флоту».

Російські ЗМІ назвали Штиблікова «найбільш високопоставленим українським розвідником-нелегалом в Росії». На відео з арештом демонструється, як «підозрюваного» хапають на вулиці. При цьому в ролику показали якомога більше атрибутів, які доводять «провину» Штиблікова. Сюди відносяться «візитка Яроша», український паспорт, диплом про закінчення інституту розвідки Національної академії оборони України, прапор України, набори погонів полковника і підполковника.

Джерело

Новости Крыма