Бахмут загартував українську армію: військовий пояснив, чому утримують місто

За словами офіцера, командування ЗСУ також використовує Бахмут, щоб виграти час.

Військовий пояснив, навіщо утримують Бахмут / фото facebook.com/GeneralStaff.ua

Офіцер ЗСУ Олександр Кравцов пояснив, чому військові уже кілька місяців героїчно утримують місто-фортецю Бахмут Донецької області. За його словами, цю фортецю українські війська використовують для того, щоб вимотати противника та дочекатися нового озброєння.

В ефірі телеканалу FREEДОМ він зазначив, що, на його думку, Костянтинівка була більш доцільною логістичною ціллю для російських окупаційних військ. Натомість захоплення Бахмута для РФ – це піар.

«Костянтинівка відкриває по карті всю цю донецьку агломерацію – Слов’янськ, Краматорськ, Дружківка, Костянтинівка. А Бахмут стоїть осторонь, і це для них – просто символ. Вони за нього давно боролися. І мені подобається, що в нашому суспільстві розуміють, що Бахмут – це фортеця, але ми не зобов’язані заради цієї фортеці все покласти. Це фортеця, яку Збройні сили України використовують для того, щоб протистояти, вимотати противника», – пояснив офіцер ЗСУ.

За словами Кравцова, командування ЗСУ також використовує Бахмут, щоб виграти час. За ці місяці оборони Бахмута Україна змогла отримати новітнє озброєння, боєприпаси, та почла готувати нові штурмові підрозділи.

«Бахмут для Збройних сил України – виграш часу. І мені приємно чути, що це не якась там для нас найбільша мета – утримати за будь-яку ціну. Ми утримуємо Бахмут, тому що в цьому є військовий сенс», – зауважив він.

Військовий додав, що для штурмів українських позицій в районі Бахмута ворог задією найманців з ПВК «Вагнер». Незважаючи на це, ресурсів окупантам все одно не вистачає.

«Щодо регулярної армії. Вона є, не змінилася з січня плюс-мінус і застосовується для того, щоб у центрі зупиняти війська», – сказав Кравцов.

При цьому військовий наголосив, що Бахмут загартував українську армію. Українська оборона, за його словами, стала більш досвідченою.

У ЗСУ розповіли, який відсоток російських ракет збиває українська ППО Лукашенко сам міг підірвати російський літак ДРЛО А-50У: Жданов озвучив версію Тисячі дітей досі не можуть евакуюватися з прифронтових зон України — Кириленко Наступ Росії: Генштаб відзвітував про ситуацію у «гарячих» точкахБої за Бахмут: останні новини про оборону міста-фортеці

Українські військові вже понад півроку утримують оборону Бахмута Донецької області. Ворожі війська обстрілюють місто з усього наявного озброєння. Інфраструктура Бахмута майже знищена. Очільник Донецької ОВА Павло Кириленко зазначив, що руйнування перевищує 80%.

Начальник прес-служби 10-ї окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс» Микита Шандиба розповів, що противник не полишає спроб прорвати українську оборони в Бахмуті, проте успіху не має. У ворога не вистачає людей та професійних командирів, через це окупанти діють переважно малими групами.

Крім того, в районі Бахмута зазнає величезних втрат російська ПВК «Вагнер», що належить Євгену Пригожину. Військовий експерт Олександр Коваленко заявив, що ресурс цієї ПВК уже виснажений. За його словами, у бій під Бахмутом кинули кістяк «вагнерівців», який раніше знаходився на другій лінії фронту.

Джерело

Новости Крыма