Археологи виявили найдавніший доказ постійного використання вугілля людьми

Нове дослідження показало, що стародавні люди видобували вугілля на північному заході Китаю близько 3600 років тому.

Вчені зробили важливе відкриття щодо використання вугілля людьми / фото REUTERS

Стародавні люди могли використовувати вугілля для задоволення потреб металургійної промисловості.

Такого висновку дійшли археологи, провівши дослідження, яке виявило найбільш ранній видобуток і використання вугілля людьми в якості палива, передає Іndependent. Нове дослідження показало, що стародавні люди видобували вугілля на північному заході Китаю близько 3600 років тому. 

Цікаво те, що час, коли люди почали систематично використовувати вугілля, залишався неясним. До цих пір найдавніший надійний запис, що говорить про використання вугілля як палива, датується періодом китайської династії Хань приблизно з 2152 по 1730 років тому.

В Україні археологи виявили стародавні рештки людини: «пращуру» майже сім тисяч років Науковці визначили вік останків найдавнішої людини розумної

Хоча деякі вчені також стверджували, що вугілля могло використовуватися під час бронзового століття на півночі Китаю близько 4000-3000 років тому, проте достатніх підтверджень цьому не було.

Тепер новий аналіз на ділянці бронзового віку в Синьцзянському автономному районі Китаю дозволяє по-іншому подивитися на на історію раннього використання вугілля людьми. Тут вчені знайшли вугілля на розкопках біля річки Каши. За їхніми даними, тут було велике поселення близько 3600 і 2900 років тому.

Вчені виявили доказ того, що приблизно 3800 років тому стародавні жителі регіону почали вирощувати кілька культур і приручати кілька видів худоби, а також займатися складною обробкою бронзи. Це призвело до різкого розвитку місцевих громад з подальшим розширенням їх металургійної діяльності, яка вимагала більшої кількості паливних ресурсів.

Дослідження показало, що вугілля, що використовувалося тут в давнину, було доступне всім, як загальний ресурс.

«Вони намагалися спалювати вугілля з усіх цих місць і зрозуміли, що деяке з нього має кращу якість, ніж інше», — сказав один з авторів дослідження Гуанхуі Дун з Університету Ланьчжоу в Китаї.

«Інтенсивний попит на паливну енергію, викликаний зростаючою кількістю населення і металургійним виробництвом, разом з обмеженим деревним ресурсом в кінцевому підсумку привели до… адаптації альтернативного джерела енергії — вугілля», — стверджують археологи в підсумках свого дослідження.

Вчені зазначили, що люди шукали нові джерела палива для отримання енергії з моменту свого виникнення. Вони підкреслили, що спочатку для цього використовувалися рослини ще близько 790 тис. років тому, потім широко використовувалися деревина, деревне вугілля і гній.

Інші відкриття археологів

Вчені час від часу роблять дивовижні відкриття. Так, раніше вчені з’ясували, що стародавні люди готували борошно задовго до появи землеробства. Це сталося ще у верхньому палеоліті, і свідчать про це залишки вівса у ступі, якій 32 тис. років.

Джерело

Новости Крыма