У Вашингтоні відбулася зустріч представників США та України з обговорення нового проєкту угоди про доступ до мінеральних ресурсів України.
Зустріч провели 11 квітня, про це інформують на сайті Європейської правди із посиланням на Reuters.
Напруженість у переговорах у Вашингтоні виникла через останній проєкт пропозиції адміністрації Трампа, який є більш експансивним, ніж початкова версія.
«Атмосфера переговорів дуже антагоністична», – йдеться на сайті.
Йдеться на «максималістський» проєкт, представлений адміністрацією Трампа минулого місяця.
Напруження спричинене оновленим проєктом адміністрації Трампа, який передбачає значно ширший доступ США до українських надр, а також вимогу спрямовувати прибутки від експлуатації корисних копалин до спільного інвестфонду. Документ не передбачає жодних гарантій безпеки для України — ключового пріоритету президента Володимира Зеленського.
Одна з найбільш чутливих умов – потенційна передача під контроль американської Міжнародної фінансової корпорації розвитку газопроводу «Газпрому», який проходить через Україну до Європи. Київ наразі залучив міжнародну юридичну фірму Hogan Lovells як зовнішнього радника в цьому процесі.
Своєю чергою, представники США назвали переговори «технічними», а спецпредставник президента США з питань України Кіт Келлог заявив, що діалог між країнами «повернувся на правильний шлях».
Очікується, що ключові українські посадовці, зокрема прем’єр Денис Шмигаль і міністр фінансів Сергій Марченко, прибудуть до Вашингтона наприкінці квітня на заходи МВФ і Світового банку, де ця тема знову обговорюватиметься.