Адвокат пояснив, що не так з реєстром «ухилянтів»

Фахівець переконаний, що у подібному реєстрі немає потреби.

В Україні може з’явитися реєстр «ухилянтів» / фото mil.in.ua

Днями українське суспільство розбурхала новина про те, що у нашій країні може з’явитися список «ухилянтів». Таку заяву зробив представник президента у Раді Федір Веніславський.

Адвокат Максим Дзіковський, слова якого передає «Фокус», заявив, що поява реєстру осіб, що ухиляються від мобілізації,  порушуватиме їхні права. Адже йдеться розголошення захищених законодавством персональних даних.

«Навіть якщо в українське законодавство будуть внесені відповідні зміни, то, безумовно, ЄСПЛ визнає це порушенням права на повагу до приватного життя», — наголосив Дзіковський.

Він пояснив, що для появи реєстру «ухилянтів» в Україні має бути не лише окремий законопроект, але й зміни до закону про захист персональних даних. 

Адвокат переконаний, що у подібному реєстрі немає потреби, адже за ухилення від мобілізації вже передбачена відповідальність — адміністративна або й навіть кримінальна. 

Крім того, додав він, ніхто немає права називати людину «ухилянтом» без відповідного рішення суду.

Реєстр «ухилянтів» в Україні

30 березня 2023 року нардеп Федір Веніславський заявив, що працює над законопроектом про реєстр «ухилянтів». Сенс такої ідеї у наступному: якщо військовозобов’язаний був поінформований про необхідність прийти до військкомату, але не з’явився, наприклад, двічі поспіль, то ТЦК має право оприлюднити його особисті дані. Йдеться про ім’я, прізвище та інше. Якщо чоловік виконає своє зобов’язання, його з такого реєстру вилучать.

За словами автора законодавчої ініціативи, подібні списки виконуватимуть функцію суспільного тиску на чоловіків, які ухиляються від мобілізації.

Джерело

Новости Крыма