5 молитов, які обов’язково потрібно читати в Великий піст всім православним

У Великий піст важливо не тільки їсти пісну їжу, але і не забувати про молитву.

Молитви на Великий піст-5 текстів / фото pixabay.com

У православних почався Великий піст 2023, який триватиме до 15 квітня. Це дуже важливий період, який допомагає нам духовно очиститися і з чистою душею відзначити Великдень. Під час посту важливо не тільки утримуватися від тваринної їжі, а й регулярно молитися. Якщо ви відчуваєте, що не зможете молитися кожен день — почніть з малого. Спробуйте прочитати молитву хоча б кілька разів.

  • Ранкова молитва під час Великого посту
  • Вечірня молитва під час Великого посту
  • Молитва ангелу-хранителю
  • Молитва про прощення гріхів
  • Молитва Єфрема Сирина в Великий піст

Раніше ми писали, яка молитва за воїнів України допоможе звернутися до Бога з проханням про захист солдата.

Ранкова молитва під час Великого посту

У Великий піст щоранку починають з молитви. З цією молитвою буде легше дотримуватися посту протягом дня.

Господи Боже, будь же милостивий до мене грішного. Очисти душу мою від гріхів, визволи мене від злих помислів. Захисти мене від ворогів і від їхніх злодіянь. Вірю я в щедрість і доброту Твою, що даруєш ти нам. Слава Тобі, Боже. Амінь!

Вечірня молитва під час Великого посту

Молитвою в піст не тільки починають, а й завершують день. Цю молитву бажано вимовляти щовечора перед сном.

Господь Бог, Творець всього живого на землі і цар Небесний, прости ж мене за гріхи, вчинені мною за день словом чи ділом. Навіть уві сні я, раб(а) Божий (а), не втрачаю віру в тебе. Вірю, що позбавиш Ти мене від гріхів та очистиш душу мою. Кожен день сподіваюсь я на захист Твій. Почуй же молитву мою, відповідай на прохання мої. Амінь

Молитва ангелу-хранителю

Якщо вам важко дотримуватися посту або у вас виникли життєві проблеми — зверніться за допомогою до ангела хранителя. Це має бути святий з таким же ім’ям, як у вас.

Ангел Хранитель, захисник душі моєї і тіла мого. Якщо ж я згрішив в цей день, визволи мене від гріхів. Не дай Господу Богу розгніватися на мене. Помолися за мене, раба(у) Божого (у) (ім’я), перед Господом Богом, попроси його про відпущення гріхів моїх і захисти мене від скоєння зла. Амінь.

Молитва про прощення гріхів

Під час Великого посту кожен віруючий повинен покаятися в гріхах, адже без цього неможливо духовно очиститися. Молитву обов’язково варто прочитати хоча б раз, але бажано робити це кожен день.

Звертаюся я, раб(а) Божий(ія) (ім’я), до Тебе, Господь, і від щирого серця прошу тебе пробачити гріхи мої. Змилуйся наді мною, цар Небесний, визволи мене від душевних мук і самокатування. До Тебе ж я звернуся, Син Божий. Помер ти за гріхи наші і воскрес ти, щоб жити вічно. Сподіваюся я на допомогу Твою і прошу благословити мене. Назавжди Ти Спаситель мій. Амінь!

Молитва Єфрема Сирина в Великий піст

Це головна молитва Великого посту. Її читають в будні дні. Вона допомагає очиститися від гріхів, покаятися, захиститися від недоброзичливців.

Господь Бог, владика днів моїх. Дух бездіяльності, смутку, самолюбства не допускай до мене. Дух розсудливості і покірності, любові і терпіння подаруй же мені, рабу(Е) твоєму(їй) (ім’я). Господи Боже, покарай мене за гріхи мої, але не карай за них ближнього мого. Амінь!

Джерело

Новости Крыма