4 способи підгодувати смородину навесні: урожай буде гігантським

Підгодуйте смородину навесні цими домашніми засобами, і будете здивовані багатим урожаєм.

Чим підгодувати смородину навесні / фото ua.depositphotos.com

Навесні після зігрівання грунту можна підгодувати кущі смородини. Тоді влітку врожай ягід буде здоровим і дуже щедрим. Удобрювати смородину можна в першій половині квітня, коли вже не буде «мінусових» температур. Перед внесенням добрива розпушіть грунт навколо куща, щоб коріння краще ввібрало речовину.

  • Мінеральні добрива
  • Вітамінний коктейль для смородини
  • Послід
  • Компост або перегній

Раніше УНІАН розповідав, чим підгодувати малину навесні.

Мінеральні добрива

Мінеральні добрива для смородини можна купити в агромагазині і на ринку. Смородина дуже любить азот, тому обирайте азотовмісні препарати. 

Ось кілька варіантів мінеральних добрив для смородини:

  • Нітроамофоска — дуже корисне для смородини добриво, яке прискорює пробудження куща після зимівлі. Під кожним кущем розкладають по 10 г сухого добрива. Потім полийте смородину теплою водою.
  • Сечовина добре підходить для першої підгодівлі смородини в році. Її розсипають біля куща на вологу землю. На один кущ вистачить 60 г сечовини.
  • Аміачна селітра прискорює ріст смородини і підвищує її врожайність. Для приготування добрива готують розчин — 1 столову ложку селітри на 1 л води. Таким розчином поливають смородину в сухий день.
  • Сульфат калію вносять під смородину під час другої підгодівлі на початку-середині травня. А ось для першої підгодівлі він не підходить. Розчиніть добриво у воді (10 г сульфату калію на 1 л води) і полийте кущі.

Під час роботи з добривами обов’язково надягайте рукавички і захисну маску.

Вітамінний коктейль для смородини

Приготуйте цілющу суміш, яка значно підвищить врожайність смородини. Такий «коктейль» наливають в пульверизатор і обприскують ним смородину в період цвітіння. 

Готується суміш так: 10 л води + 2 г мідного купоросу + 3 г борної кислоти + 3 г молібдату амонію.

Послід

Смородина добре відгукується на підгодівлю послідом, але ні в якому разі не свіжим, а віком мінімум 2-3 тижні. Підійде курячий або свинячий послід, його бажано компостувати соломою. На 10 квадратних метрів смородини вносять приблизно 2 кг посліду.

Також зі свіжого посліду можна приготувати розчин для поливання смородини. Розчиніть послід у воді у співвідношенні 1:20, накрийте ємність кришкою і залиште на 7 днів. Полийте цим розчином смородину під кущами.

Компост або перегній

Компост — відмінне органічне добриво для смородини. У ньому є все, що потрібно для гарного врожаю ягід. Для приготування добрива всипте в відро компосту стакан золи. Розкладіть цю суміш навколо стовбурів смородини і злегка присипте землею.

Джерело

Новости Крыма