24 травня: яке сьогодні церковне свято, головні заборони та звичаї дня

Яке сьогодні православне свято відзначають віруючі, прикмети дня і чого не можна робити.

Церковне свято 24 травня / pixabay.com

УНІАН розповідає, яке церковне свято сьогодні, чи можна працювати в цей день та про головні заборони.    

Православне свято сьогодні, 24 травня — день пам’яті святого Мокія Амфіпольського

Мокій жив у III столітті й був пресвітером в Амфіполі (Македонія). 

То були часи правління імператора Діоклетіана і гонінь на християн. Мокій намагався переконати язичників прийняти хрещення. За це його привели на суд до правителя та засудили до тортур. Але після всіх катувань святий залишився цілий і неушкоджений. Більше того, на його захист встав народ і правитель міста, побоюючись бунту, відправив Мокія до Візантії, де його стратили.

Вихідні та свята в червні 2023: скільки відпочиватимемо на Трійцю Свята Трійця 2023: коли і як відзначається, що не можна робити православним Коли Вознесіння Господнє: дата і що заборонено робити в цей день

Коли до влади прийшов імператор Костянтин, він звів на честь святого храм, куди перенесли його мощі.

Народне свято 24 травня називається Мокій Мокрий.

Православне свято сьогодні, 24 травня — день пам’яті святих рівноапостольних Кирила і Мефодія

Кирило і Мефодій народилися у візантійському місті Фессалоніки (нині Салоніки) у знатній родині. Їх батько був воєначальником, Мефодій також планував зробити кар’єру військового, але потім став ченцем. Кирило навчався у Льва Математика і майбутнього патріарха Фотія в Константинополі і був викладачем філософії.

У 862 році в Константинополь приїхали посланці Ростислава з Великої Моравії і попросили надіслати їм вчителів-проповідників. Туди відправили Кирила і Мефодія. Саме там Кирило склав слов’янську абетку, а допомагали йому в цьому Мефодій, Климент, Наум, Сава, Горазд і Ангеляр. На слов’янську мову Кирило переклав Євангеліє і Псалтир. У літописах згадується, що перші слова слов’янською мовою були апостола Іоанна: «Спочатку бе (було) Слово, і Слово бе до Бога, і Бог бе Слово». Вважається, що з’явилася слов’янська писемність в 863 році.

Яке сьогодні свято — народні прикмети 24 травняНародні прикмети 24 травня / pixabay.com

За прикметами дня судили, якими будуть погода і літо:

  • вранці туман випав — до дощового літа;
  • світанок багряний — буде спекотний літній сезон;
  • якщо сьогодні мокро — літо буде ще мокрішим;
  • похолодало на вечір — погода погіршиться, буде гроза.

Теплий день сьогодні обіцяв багате літо. 

Яке сьогодні церковне свято — що не можна робити 24 травня

Сьогодні забороняється сіяти та працювати в городі, інакше град погубить урожай. Не можна братися за нові справи, якщо не завершили старі — толку ніде не буде.

Вважалося, що сьогодні незаміжнім дівчатам не можна підмітати підлогу і виносити сміття — можна вимести женихів. Також в цей день намагалися не робити весілля, інакше союз буде неміцним і недовгим.

Що сьогодні можна робити 

У цей день потрібно піти до церкви і помолитися святим. У святого Мокія просили зміцнити віру і сімейного благополуччя. Кирилу і Мефодію молилися, щоб вони допомагали в навчанні і дарували знання. Цей день вважається сімейним святом — увечері потрібно обов’язково зібратися всією сім’єю.

Джерело

Новости Крыма