19 травня: яке сьогодні церковне свято і що заборонено цього дня

Яке сьогодні православне свято відзначають в Україні, прикмети і що не можна робити.

Церковне свято 19 травня / pixabay.com

УНІАН розповідає, яке церковне свято сьогодні, чи можна працювати і які головні заборони цього дня.  

Православне свято сьогодні, 19 травня — день пам’яті святого Іова Багатостраждального

Іов жив приблизно за 2 тисячі років до Різдва Христового на Аравійському півострові. За переказами, він був племінником Авраама, у Іова було 10 дітей, а сам він вів благочестивий спосіб життя і був зразком істинної віри і праведності та повністю відданий Господу. За це Бог дарував йому можливість мати всі блага — сім’я Іова жила в достатку.

Цей факт не давав спокою дияволу — він постав перед обличчям Бога і заявив, що нібито Іов лицемірний і як тільки він позбудеться всіх благ, то проявить свою справжню сутність. Господь, щоб довести дияволу зворотне, позбавив Іова всіх багатств, а його діти загинули під руїнами будинку. Праведник не згрішив. Тоді диявол став підбивати, що нещастя повинно торкнутися безпосередньо самого Іова. І праведник захворів чорною проказою — йому довелося піти з поселення, але і це не зломило його віри.

Свята та вихідні у травні 2023: що відзначаємо і коли відпочиваємо Православний календар на травень 2023: коли та які свята будуть 3 сильні молитви Георгію Побідоносцю: обов’язково попросіть про це у святого

Друзі Іова намагалися переконати його в тому, що так він покараний Господом за свої гріхи. Але Іов знав, що у нього чиста душа, а також те, що в земному житті часто нечестиві отримують блага, а праведники — можуть страждати. Він звернувся за допомогою до Бога і попросив вибачення. Господь повернув йому все — і здоров’я, і сімейне благополуччя. Святий прожив довге і щасливе життя.

Історія святого Іова говорить про те, що всі труднощі в житті трапляються по волі Божій, але всі страждання мають вищий сенс — ті, хто стикається з ними, стають сильнішими та легше переносять тяготи життя.

Народне свято 19 травня називається Іов Горошник.

Яке сьогодні свято — народні прикмети 19 травняНародні прикмети 19 травня / pixabay.com

Прикмети цього дня говорять про те, якими будуть погода і врожай:

  • ніч видалася тепла — буде урожай огірків;
  • якщо вранці немає роси — погода зміниться;
  • туман зранку — дощу не буде.

Також згідно з прикметами в цю ніч часто сняться віщі сни.

Що сьогодні можна робити

Святого Іова просять про багатий урожай. Наші предки в цей день зазвичай сіяли горох. Також вважається, що роса в цей день має чудодійну силу — потрібно обов’язково пробігтися по ній босоніж, щоб набратися здоров’я і сили.

Яке сьогодні церковне свято — що не можна робити 19 травня

У цей день не можна зайвий раз топтати траву і змахувати з неї росу. Також сьогодні заборонено сваритися — сварка може затягнутися надовго, і не можна байдикувати.

Джерело

Новости Крыма