17 травня: яке сьогодні церковне свято, що потрібно зробити і головна заборона дня

Яке сьогодні православне свято відзначають в Україні, прикмети дня і що не можна робити.

Церковне свято 17 травня / pixabay.com

УНІАН розповідає, яке церковне свято сьогодні, чи можна працювати та які головні заборони цього дня.  

Православне свято сьогодні, 17 травня — день пам’яті святої мучениці Пелагії

17 травня православні християни вшановують пам’ять Пелагії-Заступниці. 

Пелагія жила в III столітті в місті Тарсі (Мала Азія). Вона була родом із знатної родини і дуже красива. Одного разу, почувши проповідь про Ісуса Христа, дівчина увірувала в Бога і вирішила присвятити Йому все своє життя.

Але син імператора Діоклетіана не знав про це і вирішив одружитися з дівчиною. Вона відмовила зі словами: «Я вже побралася з Сином Божим, Царем Безсмертним». Хлопець розгнівався, але залишив Пелагію в надії, що та передумає. Але цього не сталося: красуня зі слугами вирушила на пошуки єпископа Клінона і попросила хрестити її. Тоді ж дівчина отримала дар зцілення, і коли її слуги раптово осліпли, змогла повернути їм зір.

Свята та вихідні у травні 2023: що відзначаємо і коли відпочиваємо Православний календар на травень 2023: коли та які свята будуть 3 сильні молитви Георгію Побідоносцю: обов’язково попросіть про це у святого

Мати Пелагії, дізнавшись, що дочка хрестилася, сильно розгнівалася, бо хотіла стати свахою імператора. Вона пішла до імператорського сина і все розповіла йому. Той так сильно засмутився, що покінчив життя самогубством. Пелагію доставили до царя для покарання, але імператор, побачивши дівчину, вирішив сам одружитися з нею. Коли Пелагія відмовила і йому, то правитель наказав розпалити мідного вола. Свята сама пішла у вогонь — її тіло розтануло, як масло і розлилося, як пахуче миро, а все місто наповнилося пахощами.

Мощі святої Пелагії поховали на найвищому пагорбі, а під час царювання імператора Костянтина над ними побудували церкву.

Яке сьогодні свято — народні прикмети 17 травняНародні прикмети 17 травня / pixabay.com

Прикмети цього дня говорять про те, якою буде погода:

  • якщо вранці немає роси — погода скоро зміниться;
  • зозуля співає — встановиться гарна погода;
  • якщо день похмурий — почнуться затяжні дощі. 

Сьогодні спостерігали за хрущами — якщо їх дуже багато, то буде посуха. 

Яке сьогодні церковне свято — що не можна робити 17 травня

Сьогодні заборонено лаятися і грубити людям, інакше в житті почнеться «чорна» смуга. Не можна пліткувати і розпускати чутки — вважається, що через подібну брехні обов’язково трапиться біда. Також слід бути обережними з ріжучими предметами і вогнем — високий ризик отримати травму. Сьогодні не можна нікого ображати і відмовляти у допомозі.

Що сьогодні можна робити

У Пелагеї-заступниці просять допомоги всі невинно скривджені — свята вважається їх покровителькою. У цей день потрібно обов’язково допомогти тому, кого образили, або хто потребує допомоги, подати милостиню на вулиці, нагодувати голодних. Також в день святої Пелагеї було прийнято дякувати один одному, дарувати подарунки і частування.

Джерело

Новости Крыма