16 травня: яке сьогодні церковне свято і що не можна робити, щоб не зруйнувати сім’ю

Яке сьогодні православне свято в календарі, прикмети дня і що забороняє церква 16 травня.

Церковне свято 16 травня / depositphotos.com

УНІАН розповідає, яке церковне свято сьогодні відзначають православні, про що просять у святих і які головні заборони цього дня.  

Православне свято сьогодні, 16 травня — день пам’яті мучеників Тимофія і Маври

Тимофій і його дружина Мавра жили в III-IV століттях. Тимофій був церковним читцем, також він зберігав і переписував богослужбові книги. Це були часи правління імператора Діоклетіана, коли йшли гоніння на християн. На Тимофія донесли, що він зберігає заборонені книги, читця схопили і зажадали відректися від віри. Тимофій відмовився, за що його почали катувати. Але після всіх жорстоких тортур мученик чудесним чином був зцілений Божою благодаттю.

Православний календар на травень 2023: коли та які свята будуть 3 сильні молитви Георгію Побідоносцю: обов’язково попросіть про це у святого Свята та вихідні у травні 2023: скільки будемо відпочивати

Тоді до Тимофія покликали дружину Мавру, щоб та переконала його. Їй не вдалося це, більш того — вона теж назвала себе християнкою і відмовилася від багатства. Дівчину піддали жорстоким тортурам, але і їй не змогли заподіяти зла. Тоді Тимофія і Мавру розіп’яли один проти одного і залишили так на 9 днів і 10 ночей — так подружжя і загинуло. Християни викупили їхні тіла і поховали. Мощі мучеників стали цілющими.

Народне свято 16 травня називається Марфа Розсадниця.

Яке сьогодні свято — народні прикмети 16 травняНародні прикмети 16 травня / pixabay.com

За прикметами цього дня судили, якою буде погода і літо:

  • якщо вранці роса — чекай гарну погоду, а якщо ні — буде дощ;
  • солов’ї співають — друга половина травня буде теплою;
  • черемха пишно зацвіла — дощів влітку не буде.

У народі вважалося, що сьогодні корови дають найсмачніше молоко, тому цей день ще називали Марфа Молочна.

Яке сьогодні церковне свято — що не можна робити 16 травня

Сьогодні категорично заборонено скандалити подружжю, навіть підвищувати голос один на одного. Вважається, як проведеш цей день, таким буде сімейне життя цілий рік: якщо в любові та мирі — все буде добре, посваритеся — до розлуки.

Не можна сьогодні проливати молоко — це до неприємностей. Не радять починати будівництво будинку. Церква забороняє сьогодні сумувати і впадати в зневіру.

Що сьогодні можна робити

Тимофію і Марфі молилися про мир і злагоду в сім’ї і гарний урожай. У цей день садили розсаду капусти і засівали город. Капусту окропляли святою водою — щоб захистити від шкідників. Також сьогодні готували зелений борщ з кропивою і належало обов’язково випити смачного домашнього молока.

Джерело

Новости Крыма